Nałęczów Łubinowe Wzgórze (2012)


Zakładanie ogrodów puławy

 

    Tak, to miejsce specyficzne. Wymarzone dla szukających ciszy, odpoczynku, ucieczki od codziennej szarzyzny i gonitwy. Cenimy sobie ciche zakątki, niepowtarzalne widoki krajobrazu, których nie da się zbagatelizować. Choć zastaliśmy teren w trakcie permanentnej budowy zauważyliśmy od razu jego niebagatelne atuty. To nas w tym miejscu urzekło. Dostaliśmy zadanie stworzenia ogrodu, ekonomicznego zabezpieczenia osuwających się skarp oraz udostępnienia terenu dla wypoczywających gości. No cóż, już,prawie skończone. Po konsultacjach powstał ogród romantyczny. Zadowolonych gości nie brakuje. My także zapraszamy do odwiedzin.

 

Powierzchnia: powyżej 2000 m².

Kompleksowe zagospodarowanie otoczenia kompleksu hotelowego 'Łubinowe Wzgórze'.

Realizacja etapowana w toku.zobacz galerię


Ogród w Lublinie (2012)


Zakładanie ogrodów biała podlaska

   Kolejna nasza realizacja, kolejne doświadczenia i kolejny klient ze zrealizowanymi ogrodowymi planami. Powierzchnia robi wrażenie (1,5ha), została tak przez nas zorganizowana, że ma zaskakiwać i zaciekawiać. Ukryte wnętrza, nie narzucają się obserwatorowi. Jest owocowy sad, warzywnik, gabinety ogrodowe, miejsce na biesiadowanie i spacery. Szum kaskady, widok ryb, kwitnących lub owocujących roślin, zapach róż, czy jaśminów, to tylko część z niespodzianek jakie  napotykamy przechadzając się po ogrodowych ścieżkach. Ogród stał się także domem dla dzikich ptaków i jeży.

 

Powierzchnia: powyżej 2000 m².

Zagospodarowanie otoczenia rezydencji mieszkalnej – realizacja kompleksowa (etapowana)2006-2009,2012.

Powierzchnia całkowita 15 000 m².

Powierzchnia utwardzeń 500 m²zobacz galerię


Ogród nowoczesny w Lublinie (2011)


Nowoczesne ogrody lublin

   Cała działka to  300m2 powierzchni. Budynek mieszkalny i garaż to powierzchnia 110m2. Zadanie dla nas - stworzyć ogród pasujący do budynku. Jeszcze tylko nie zapomnieć o dojeździe do garażu na końcu działki i wygodnym wejściu do domu. Szybko licząc pozostało nam 60 m2 powierzchni na wypoczynek i zieleń. No i jeszcze drobny szczegół, działka ma szerokość zaledwie 9 m z czego 6 to budynek. Czas zatem sięgnąć po nasze atuty; wyczucie przestrzeni, różnorodne pomysły, wciąż rozwijana wiedza. Projekt więc gotowy. Zabieramy się do realizacji  i mamy niespodziankę- brak izolacji pionowej budynku. Sezon 2011 to długotrwałe opady. Cały dom podpiwniczony, w środku woda.  Nie odpuszczamy. Robimy izolacje i drenaże. Zostają nam jeszcze tylko: zbrojone wylewki fundamentowe, murowanie, tynki na kontenerach, system nawadniający, odprowadzenie wody deszczowej, oświetlenie terenu, brukowanie, wymiana ziemi i możemy sadzić rośliny. Ot, taki tam kompleksowy zakres prac w Pro-Eko.

 

Powierzchnia: do 500 m².

Zagospodarowanie otoczenia budynku jednorodzinnego – realizacja kompleksowa.

Powierzchnia całkowita 190 m².

Powierzchnia utwardzeń 130 m².

Powierzchnia biologicznie czynna 60 m².zobacz galerię


Ogród w Lublinie (2011)


Projektowanie i zakładanie ogrodów kraśnik

   W tej realizacji wykonaliśmy pełny zakres prac, począwszy od przygotowania projektu aranżacji ogrodowej po realizację jego założeń. Plan był ambitny.  Mieliśmy stworzyć cichą enklawę dla domowników wśród dwupiętrowych budynków, otaczających wokół posesję. 550 m² do dyspozycji, po 4 m do granicy działki, sąsiedztwo starego domu i trochę większy plac przed budynkiem. Konieczny utwardzony wjazd i drewniana  wiata na samochód. Nasze prace przeprowadziliśmy etapowo na przełomie jesieni 2010 i wiosny 2011 roku.  Do dnia obecnego sprawujemy fachowy nadzór tego urokliwego miejsca. A robimy to z nieukrywaną przyjemnością.

 

Powierzchnia: do 500 m².

Realizacja kompleksowa- dwuetapowa, o pełnym zakresie projektowym i wykonawczym.

Zagospodarowanie i aranżacje ogrodowe po budowie domu jednorodzinnego.zobacz galerię


Ogród w Lublinie (2010)


Zakładanie ogrodów lublin


   Ogród Lublin (2010) to przykład na wprowadzenie życia do zaniedbanego i niewykorzystanego małego podwórka. Zostaliśmy zaproszeni na wizytę na miejscu. Dzielnica Lublina o gęstej zabudowie z historią odciśniętą w architekturze. Widok zastany ogólnie smutny . Dwa potężne jak na tą przestrzeń modrzewie, zagrażające sąsiednim posesjom, chaotyczne nasadzenia, trochę sadu, warzywnika, trawnika... Klient zdecydowany na wycinkę nawet kosztem trudności w uzyskaniu pozwolenia. Nasz plan był prosty; bronimy modrzewi, ale je korygujemy, usuwamy co nam przeszkadza, zamykamy przestrzeń, brukujemy, murujemy, zakładamy system nawadniający, aranżujemy roślinność, oświetlenie ogrodowe, wysiewamy trawnik nie zapominając o siatce na kreta, no i czekamy... Efekt do oceny. Najważniejsze, że Właściciel odpoczywa dumnie na cienistym patio. Po prostu Pro-Eko the backyard style.

 

Powierzchnia: do 500 m².

Zagospodarowanie otoczenia budynku jednorodzinnego – realizacja kompleksowa.

Prace projektowe i wykonawcze rewitalizacji małego ogrodu.zobacz galerię


« 1 2 3 »

Kontakt z nami

Ogrody Pro-Eko tel
Telefon

Zadzwoń i umów się na spotkanie.

Ogrody Pro-Eko lokalizacja
Baza firmy

Jabłonna Druga 171a

23-114 Jabłonna


Ogrody Pro-Eko mail
E-mail

kontakt@ogrodyproeko.pl

18

LAT DOŚWIADCZENIA

243

REALIZACJE

100

% ZAANGAŻOWANIA

Dojedziemy do Ciebie do 150 km poza Lublin